Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Iskrzące płomienie, zapach palonego drewna, komfortowe ciepło – kominek kaflowy to rozwiązanie dla wszystkich tych, co cenią sobie przywiązanie do tradycji i zamiłowanie do ponadczasowych, dobrze sprawdzonych rozwiązań. Wystarczy zaledwie trochę drewna, aby w domu poczuć się naprawdę ciepło i swojsko. Kominki tradycyjne to również świetnie sprawdzające się kominki kaflowe, które do niedawna królowały w naszych domach.
Kominki na drewno, najpopularniejsze wśród tradycyjnych rozwiązań, wymagają odpowiednich zabezpieczeń minimalizujących ryzyko powstawania pożaru. Niezwykle istotne jest należyte odseparowanie płomieni od elementów łatwopalnych. Konieczne jest ponadto:
Zarówno kominki na drewno jak i kominki kaflowe muszą być wykonane z przebadanych i atestowanych elementów. Odpowiednie zabezpieczenie jest gwarancją korzystania nie tylko z przyjemnego ciepła, ale również daje pewność bezpiecznego obcowania z „żywym ogniem”.
Tak jak w przypadku wszystkich kominków, tak również podczas zakupu tradycyjnych rozwiązań, należy określić zapotrzebowanie na ciepło. Tu jednak zadanie jest trudniejsze. W urządzeniach tych niemożliwe jest dokładne określenie temperatury, a ciepło wydzielane nie jest regulowane za pomocą odpowiednich przycisków, a z wykorzystaniem wielkości paliwa. Więcej ciepła w kominku na drewno – wystarczy dołożyć, aby go bardziej rozpalić.
Kominki kaflowe, tak jak wszystkie tego typu urządzenia tradycyjne, cechują się przede wszystkim funkcją grzewczą. Przy takim rozwiązaniu niemożliwe jest uzyskanie efektu wizualnego bez podniesienie temperatury otoczenia. Możemy jednak sterować – czy wydzielane ciepło ma być lekko odczuwalne, czy wręcz przeciwnie – ma zastąpić systemy ogrzewania całego domu. Wybór danego wariantu decyduje czy konieczne jest zastosowanie takich funkcji jak wkład powietrzny, płaszcz wodny oraz średnica i wysokość komina.
Ile tradycyjne kominki zużywają opału? Warto wiedzieć, ile drewna potrzebujemy, aby utrzymać płonący ogień. Miejsce na opał to nieodzowna część tradycyjnych rozwiązań. Choć wpływają one na estetykę całego pomieszczenia to niezwykle ważne jest, aby oprócz wyglądu zapewniały wymaganą pojemność. Przecież podczas romantycznego wieczoru nie chcesz biec do sąsiednich pomieszczeń po opał, aby dorzucić do kominka na drewno?
Kominki tradycyjne, bazująca na spalaniu drewna, wiążą się z koniecznością utrzymania ich w czystości. Choć dym uwalniany w procesie spalania odprowadzany jest przez komin na zewnątrz, to sadza potrafi pozostać na obudowie urządzenia. Kominki na drewno należy więc regularnie czyścić. Dzisiejsza technologia wychodzi naprzeciw takim wyzwaniom. Zastosowanie trwałych i odpornych na zabrudzenia elementów pomaga w walce z dymem i sadzą, co niewątpliwie ułatwia eksploatację tradycyjnych urządzeń.
Zarówno kominki na drewno jak i kominki kaflowe, pomimo tradycyjnych uciążliwości, mają szereg prawdziwych zalet. W opinii samych ich użytkowników nic nie buduje tak ciepłego i romantycznego nastroju, jak właśnie tradycyjne urządzenia grzewcze. Komfortowe ciepło i kojący dźwięk palącego się opału razem z jasnymi wijącymi się płomieniami to widok budujący naprawdę cały nastrój pomieszczenia. Nic nie zastąpi efektu jaki naprawdę dają dziś kominki na drewno.
Nie ma ceny, jakiej miłośnicy tradycyjnych kominków nie wydaliby na najbardziej nastrojowe wyposażenie wnętrza. Wysokiej jakości wykonanie i konieczność podłączenia do zewnętrznych instalacji wiąże się z wyższymi kosztami montażu niż inne, np. elektryczne, rozwiązania. Mimo to kominki kaflowe wciąż znajdują nowych nabywców. Nic dziwnego, efekt jaki dają każdemu pomieszczeniu jest naprawdę imponujący. Kominki na drewno jeszcze długo będą towarzyszyć nam nawet w najbardziej nowoczesnych projektach!
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach