Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Urządzenia te są ważne dla efektywnej pracy systemów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W sklepie Euroterm24.pl znajdziesz nowoczesne rozwiązania, o dużej funkcjonalności, wyposażone w moduły komunikacyjne i systemy ograniczające zużycie energii.
W Polsce wyróżnia się dwa rodzaje pomp: pompy obiegowe i pompy cyrkulacyjne. Pompy obiegowe stosowane są w obiegach grzewczych i chłodniczych, natomiast pompy cyrkulacyjne w układach cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. W obu przypadkach, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, mamy przeważnie do czynienia z konstrukcjami prostymi, które nie wymagają stosowania dławików.
Osobną, grupę pomp, które można znaleźć na naszym sklepie internetowym stanowią pompki do kondensatów, które wykorzystuje się odprowadzania kondensatu o odczynie kwaśnym z kotłów kondensacyjnych do kanalizacji, często z uwzględnieniem modułu neutralizatora kondensatu. Na przykład w przypadku posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków kwaśny kondensat nie jest pożądany.
Pompy cyrkulacyjne, jak już zostało wspomniane, są stosowane w systemach przygotowania ciepłej wody użytkowej w celu zapewnienia stałej cyrkulacji wody użytkowej przy jednoczesnym zwiększeniu natężenia przepływu w obiegu.
System ten to jednak nie tylko wygoda - przepływ wody w systemie zapobiega tworzeniu się zastoin w rurach doprowadzających wodę do mniej intensywnie eksploatowanych punktów poboru. Pojawienie się miejsc gdzie woda nie jest poddawana cyrkulacji z kolei może powodować rozwój bakterii i mieć wpływ na smak i zapach wody, co może być szkodliwe dla ludzi. Przepływ wody następuje w kierunku od podgrzewacza wody, na przykład kotła kondensacyjnego lub gazowego, do punktów poboru wody. Właściwy montaż pompy cyrkulacyjnej i jej praca ma wpływ na zapewnienie odbiorcom dostępu do ciepłej wody jak najszybciej po odkręceniu "kranu". Dzięki temu eliminujemy jednocześnie straty energii wynikające z oczekiwania na ustalenie się temperatury wypływającej z kranu wody. Pompy cyrkulacyjne cwu cechuje ciśnienie robocze przeważnie poniżej 1,0 MPa oraz niewielka wysokość podnoszenia słupa wody, ponieważ pompa cyrkulacyjna ma jedynie "poradzić sobie" z oporem instalacji.
Prawie wszystkie modele pomp cyrkulacyjnych, pracują z wodą użytkową o średniej temperaturze od 2 do 65° C. Należy pamiętać, że jeśli woda w systemie przekroczy tę temperaturę (lub poziom określony w specyfikacji produktu), szybciej będzie się tworzył kamień, który może uszkodzić urządzenie. Większość pomp cyrkulacyjnych wody pitnej to urządzenia, które posiadają mokry wirnik silnika. Oznacza to, że wał silnika nie posiada uszczelnienia mechanicznego.
Istnieją trzy główne rodzaje pomp cyrkulacyjnych cwu: pompy jednobiegowe, pompy wielobiegowe oraz pompy elektroniczne z płynną regulacją obrotów, taka jak pompa cyrkulacyjna wilo, stratos z-50. Najczęściej spotykanym typem pompy w małych instalacjach domowych jest bezdławnicowa pompa wirowa, która nie może pracować na sucho.
Wśród dostępnych na naszym sklepie rozwiązań warto zwrócić uwagę na pompy cyrkulacyjne cwu z wirnikiem kulowym, które są przewidziane w głównej mierze dla małych, domowych instalacji c.w.u. W takim rozwiązaniu sferyczny wirnik znajduje się na nieruchomym trzpieniu zakończonym łożyskiem kulowym niepodatnym na ścieranie. Dzięki takiej konstrukcji urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu przy pracy „na sucho” oraz pracuje cicho.
Z kolei pompa obiegowa to mechanizm powodujący ruch wody w obiegach instalacji grzewczej (ewentualnie chłodzącej) i nadanie jej ciśnienia wystarczającego do dotarcia do wszystkich odbiorników, takich jak grzejniki, podłogówka oraz wężownica w zbiorniku c.w.u. Pompa obiegowa co poprawia pracę instalacji grzewczej i pozwala na większą swobodę w zakresie układu rur i umiejscowienia kotła (wbrew utartemu przekonaniu nie musi on być pod grzejnikami; równie dobrze możemy zainstalować źródło ciepła np. na piętrze), a jednocześnie pozwala na zastosowanie rur o mniejszym przekroju.
Należy pamiętać, że niskotemperaturowe źródła ciepła, takie jak kolektory słoneczne, będą wymagały pompy obiegowej cwu, gdyż mamy do czynienia z niewystarczającą wielkością naturalnej siły wyporu potrzebnej do pokonania oporów przepływu. Odpowiednie do tego typu zastosowań są pompy wirowe. Wirnik jest podstawowym elementem systemu i zazwyczaj wykonany jest z żeliwa lub plastiku. Dodatkowo możemy wyróżnić pompy obiegowe dławnicowe i pompy obiegowe bezdławnicowe. W urządzeniach dławnicowych pompowana woda jest oddzielona od silnika, natomiast w bezdławnicowych wirnik silnika jest zanurzony w pompowanej cieczy. Większość pomp domowych jest bezdławnicowa.
Pompę obiegową do układu dobieramy na podstawie właściwości hydraulicznych urządzeń, czyli odwzorowania związku między wysokością podnoszenia, a wydajnością pompy i tak żeby optymalna sprawność było możliwa do uzyskania przy określonej wydajności i wysokości podnoszenia. Można też powiedzieć, że podczas doboru pompy liczy się dokładność, gdyż za słaba pompa obiegowa w odniesieniu do potrzeb układu spowoduje, że nie osiągniemy optymalnego przepływu wody w miejscach instalacji cechujących się wysokimi oporami. W rezultacie część pomieszczeń, znajdujących się w najdalszych fragmentach układu, będzie niedogrzana. Natomiast w sytuacji gdy zainstalujemy pompę o zbyt dużej mocy zwiększy się głośność przepływu wody w instalacji oraz znacznie wyższy zużycie energii.
Nasuwa się pytanie, czy właściwie dobrana pompa obiegowa jest rozwiązaniem energooszczędnym? Odpowiadając na to pytanie należy podkreślić, że nowe modele pomp obiegowych są coraz bardziej wydajne. Zużywają mniej energii, jednocześnie zapewniając dobrą wydajność. Niektóre pompy posiadają nawet elektroniczne sterowniki, które pozwalają kontrolować prędkość obrotową pompy i dostosować ją do konkretnych potrzeb instalacji, co jest określane jako funkcja autodopasowania. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre z oferowanych na naszym sklepie pomp obiegowych centralnego ogrzewania są wykonane z uwzględnieniem technologii elektronicznej komutacji, a montowane w nich silniki osiągają znacznie większą prędkość dla tej samej mocy znamionowej w stosunku do tradycyjnych modeli. Silniki komutowane dostosowują swoją pracę do potrzeb, co minimalizuje pobór energii. Dzięki temu uzyskujemy obniżenie poboru mocy nawet do 3 W bez znaczących spadków wydajności.
Producenci zostali zobowiązani do opracowania takich technologii w bezdławnicowych pompach obiegowych, które pozwalałyby osiągnąć wysokie współczynniki efektywności energetycznej EEI i charakteryzować się płynną regulacją prędkości obrotowej, w związku z wymogami, które zostały określone w rozporządzeniu Komisji (WE) o numerze 641/2009 oraz 622/2012.
Pompy obiegowe i cyrkulacyjne są raczej niedocenianymi urządzeniami w ramach instalacji, tymczasem w dużej mierze od nich zależy sprawność układu i co za tym idzie wygoda mieszkańców i osób przebywających w budynku. W naszym sklepie internetowym kupisz pompy obiegowe i cyrkulacyjne wielu renomowanych producentów o zróżnicowanych parametrach, sprawdzające się zarówno w systemach C.O, jak i C.W.U. Jednak wybór optymalnej pompy nie powinien być przypadkowy. Zalecamy naszym klientom, aby przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu uwzględnić poniższe parametry:
Warto również postawić na pompę sprawdzonego producenta. Pompy obiegowe i cyrkulacyjne często są urządzeniami, które pracują bez przerwy długi czas. Ich intensywna eksploatacja powoduje, że nie można sobie pozwolić na żadne kompromisy i należy rozważyć wyłącznie modele cechujące się wysoką jakością wykonania i nowatorskimi rozwiązaniami.
W sklepie euroterm24.pl oferujemy pompy wielu renomowanych firm. Można u nas kupić m.in. pompy obiegowe wilo, pompy obiegowe grundfos oraz produkty takich marek jak LFP, Biawar, Ferro, Omnigena. Ich jakość wykonania gwarantuje wieloletnią, bezproblemową pracę.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach