Nie znaleziono produktu "" dla ustawionych filtrów. Czy chcesz przeszukać w całym katalogu?
Grupy pompowe dostępne w sklepie Euroterm24.pl umożliwiają zastosowanie w systemach bezpośrednich oraz z buforem ciepła. Popularne jest również zastosowani grupy pompowej do podłogówki. Elementy systemu dobierane są w oparciu o zapotrzebowanie i wymagania użytkowników. Odpowiednie dobrane grupy pompowe zapewniają najbardziej efektywną dystrybucję energii. Istnieją również jednostki opracowane dla obiegów grzewczych, które wymagają stałej kontroli temperatury. Warto zwrócić uwagę również na podgrzewacze z precyzyjnymi regulatorami przepływu i temperatury.
Interesujący rodzaj grup pompowych stanowią te z opcją regulacji zależnej od pogody. Urządzenie takie charakteryzuje się obracającym się zaworem mieszającym oraz siłownikiem połączonym na stałe ze sterownikiem pogodowym. Ponadto w sprzedaży można znaleźć grupy pompowe z możliwością kontroli i regulacji temperatury wody powrotnej.
Grupy pompowe występują w postaci modeli z zabudowaną pompą, z pompą i zaworem mieszającym bez pompy i zaworem mieszającym oraz z przyłączami do zamontowania pompy. Oprócz grup pompowych z mieszaczem w naszej ofercie można znaleźć zespoły zawierające manometr informujący o ciśnieniu w układzie, z regulatorem stałotemperaturowym oraz różne kombinacje z pompą, zaworem mieszającymi i siłownikami
Grupa pompowa to fabrycznie szczelny element, który pozwala na podłączenie kotła do instalacji centralnego ogrzewania. Typowe zestawienie zawiera pompę, zawory kulowe z termometrami oraz zawory odcinające umożliwiające demontaż pompy bez opróżniania instalacji z wody. Oferowane na naszym sklepie grupy pompowe cechuje również staranne dopasowanie izolacji oraz system dwuczęściowej izolacji termicznej co wymiernie wpływa na zmniejszenie strat temperatury Warto podkreślić, że grupy pompowe mają możliwość w prosty sposób zmiany strony zasilana i powrotu, jeżeli wynika to ze specyfiki instalacji Ponadto ciekawym rozwiązaniem są kieszenie zapewniające łatwy montaż czujników temperatury.
W naszej ofercie znajdują się zarówno produkty przeznaczone do współpracy z kotłami na paliwa stałe, jak i te z regulatorami stałotemperaturowymi.
Należy pamiętać, że kotły na paliwa stałe objęte są gwarancją, która wymaga zabezpieczenia przed zbyt niską temperaturą powrotu. Ten typ kotła posiada 3-drogowy obrotowy zawór mieszający oraz siłownik.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że wytwórcy kotłów na paliwo stałe uwzględniają w gwarancji warunek zabezpieczenia układu przed zbyt niskimi wartościami temperatur powrotu. Grupy pompowe przeznaczone do współpracy z takimi kotłami wyposażone są w 3-drogowy obrotowy zawór mieszający oraz siłownik. Istotna jest tu opcja wstępnego równoważenia układu i optymalna wartość stopnia regulacji wydajności. Należy przy tym podkreślić możliwość współpracy tych grup pompowych z większością oferowanych sterowników i fakt wyposażenia w zawory temperaturowe pozwalające na wydajne zasilanie zbiorników oraz zabezpieczenie kotłów przed za niską temperaturą wody powracającej do kotła. Przekłada się to w dalszej konsekwencji na zwiększenie wydajności kotła i możliwego czasu jego eksploatacji oraz wpływa na mniejszego gromadzenie się smoły. Zawory należy dobierać z uwzględnieniem mocy kotła.
Na rynku dostępne są grupy pompowe z regulatorem stałotemperaturowym, umożliwiającym utrzymanie stałej temperatury wody zmieszanej. Z urządzeniami można wykorzystać zarówno zawory 3-drogowe, jak i 4-drogowe. Moment obrotowy urządzenia przeważnie ma wartość 6 Nm przy 90° (zakres obrotowy). W przypadku awarii przy użyciu przełącznika można włączyć ręczny tryb pracy. Ponadto niektóre regulatory są wyposażone w przyciski umożliwiające regulację temperatury i obsługę innych ustawień. Regulacja temperatury następuje w zakresie 0-99°C, z opcją wyboru trybu pracy, czyli do instalacji grzewczych lub chłodniczych. Na wyświetlaczu urządzenia pojawia się zarówno temperatura wody zmieszanej, jak i aktualna zmierzona temperatura cieczy. Ciekawą opcją są regulatory z czujnikiem ciepła umożliwiającym pomiar temperatury źródła ciepła, takiego jak kocioł.
Jeśli trzeba użyć wielu grup pompowych w tej samej instalacji, rozdzielacze są opłacalną opcją, ponieważ mogą zastąpić grupę pompową ze sprzęgłem hydraulicznym, w które mogą być wyposażone. Przy ich użyciu można szybko połączyć dwie, trzy lub cztery grupy pompowe z jednym źródłem ciepła. Rozdział czynnika roboczego odbywa się według normy PN - EN 12828. Typowy rozdzielacz posiada dwa, trzy lub cztery przyłącza zasilania i powrotu obiegu pompy. Całość obudowana jest zdejmowaną izolacją termiczną. Rozdzielacz posiada przyłącza do zaworów spustowych i czujników temperatury. Przy montażu rozdzielacza stosowane są uchwyty ścienne. Do montażu ogrzewania podłogowego przewidziane są dedykowane do tego celu specjalne rozdzielacze wykonane z mosiądzu. Konwencjonalny rozdzielacz posiada dwie belki rozdzielające, które mogą łączyć od 2 do 11 pętli. Na belkach zasilających i powrotnych znajdują się zawory odcinające i nyple, automatyczny higroskopijny zawór odpowietrzający, a także kurki spustowe, kulowe z półśrubunkiem.
Dostępne są również modele wyposażone w zawory termostatyczne na belce powrotnej oraz pokrętła do ręcznej regulacji. Istnieje możliwość podłączenia głowicy termoelektrycznej. Można także wyróżnić rozdzielacze wyposażone w zawory odcinające oraz te z przepływomierzami na belce zasilającej do regulacji przepływów.
Pierwszym krokiem w montażu grupy pompowej jest zdjęcie izolacji oraz przymocowanie urządzenia za pomocą wkrętów z płaskim uszczelnieniem, na zamontowanym uprzednio rozdzielaczu. Następnie do górnych przyłączy grupy pompowej mocowane są rury instalacji grzewczej, po czym zakładana jest izolacja. Przed montażem zdejmuje się przednią część izolacji i przykłada urządzenie do ściany w celu jego wypoziomowania i zaznaczenie otworów do wykonania.
Przed uruchomieniem grupy pompowej warto sprawdzić czy zawory kulowe są w pozycji otwartej oraz wykonać próbę ciśnieniową oraz dokonać sprawdzenia szczelności wszystkich połączeń gwintowanych. W kolejnym kroku zawory kulowe przekręca się pod kątem 45°.
Następnie zawory obraca się o 45° w celu napełnienia instalacji, po czym ustawia się je w pozycji otwartej. Gdy oba zawory kulowe z termometrami w pokrętle i zawory odcinające są otwarte, grupa pompowa działa prawidłowo.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach