Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Podstawową zaletą płytowych wymienników ciepła jest to, że są bardzo wydajne i nie zajmują dużo miejsca. Dzięki temu nadają się do wielu zastosowań, między innymi do ogrzewania, chłodnictwa, wykorzystania ciepła odpadowego, instalacji basenowych, przygotowania ciepłej wody i systemów centralnego ogrzewania.
Lutowane płytowe wymienniki ciepła są powszechnie stosowane w systemach ciepłowniczych lub instalacjach energii odnawialnej, takich jak panele słoneczne lub pompy ciepła. Przy obecnych wysokich wymaganiach dotyczących efektywności energetycznej, projektanci często szukają sposobów na wykorzystanie wszystkich potencjalnych źródeł ciepła w danej konstrukcji. Płytowe wymienniki ciepła mogą być wykorzystywane do pobierania i przekazywania ciepła odpadowego z instalacji z powrotem do systemu.
Hybrydowe wymienniki ciepła (wiele źródeł ciepła w jednym systemie) stopniowo zyskują na popularności i często wymagają małych lutowanych przewodników energii.
Bezpiecznym przykładem jest połączenie podgrzewacza wody z działającą kuchenką gazową, aby uniknąć eksplozji - ponieważ pierwsze źródło ciepła działa na otwartej rurze, a drugie na zamkniętej sieci, nie można wykorzystać obu naraz, jeśli są częścią tego samego systemu.
Płytowy wymiennik ciepła to bardziej efektywne rozwiązanie niż dostępne na rynku wężownice chłodzące, służące do podłączenia Państwa kominka do systemu zamkniętego. Jego wysoka sprawność pozwala na przekazanie ponad 90% ciepła wytworzonego przez kominek do systemu zamkniętego centralnego ogrzewania.
Wymiennik ciepła płytowe w systemie hybrydowym, takim jak solarno-kociołowy, zapewnia, że zasobnik energii słonecznej jest odizolowany od sieci ciepłej wody. Chroni to przed rozwojem bakterii Legionella.
Badania wykazały, że szare ścieki - woda pozostała po praniu, prysznicu i innych czynnościach - mogą być wykorzystywane do wytwarzania energii. To rozwiązanie jest nie tylko wydajne, ale również opłacalne.
Płytowe wymienniki ciepła są jednym ze sposobów odzyskiwania ciepła z szarych ścieków. Ścieki wpływają do betonowych kolektorów i przekazują ciepło do rur wbudowanych w konstrukcję kolektora. Rury, które mogą być wypełnione wodą lub wodnym roztworem glikolu, mogą służyć jako dolne źródło dla pompy ciepła.
Szukamy systemu, który nie wymagałby wielu instalacji, wykorzystującego płytowe wymienniki ciepła do ciepła odpadowego z szarej wody - które nie ma wysokiej temperatury, ale i tak dostarcza wystarczająco dużo energii.
Pompy ciepła są wykorzystywane do ogrzewania wody i pomieszczeń poprzez odwrócenie naturalnego przepływu ciepła. Zimne powietrze jest wypompowywane z pomieszczenia, a na jego miejsce wtłaczane jest cieplejsze. Temperatura jest często ustawiana przez użytkownika.
Płytowe wymienniki ciepła są niezbędne w pompach ciepła. Zastosowanie odpowiedniego modelu wydłuża żywotność systemu i sprawia, że pobieranie ciepła jest bardziej efektywne i wydajne. Do tego typu instalacji najlepiej nadają się wymienniki płytowe. Składają się one z szeregu płyt, które są połączone ze sobą odpowiednio przez lutowanie lub zamknięte w ramie.
Istnieje kilka rodzajów płytowych wymienników ciepła, ale najlepszym typem do zastosowania w pompie ciepła jest wymiennik lutowany ze stali nierdzewnej. Dzieje się tak dlatego, że czynnik stosowany w pompie ciepła może znacząco oddziaływać na materiały, z których wykonany jest wymiennik ciepła, a zastosowanie lutowanego urządzenia zapobiegnie wszelkim uszkodzeniom.
Takie rozwiązanie gwarantuje, że wymiennik ciepła nie będzie prowadził żadnej wymiany z przepływającym przez niego medium - tylko ciepło. Ma to ogromne znaczenie w przypadku takiego urządzenia jak pompa ciepła, która rozprowadza ciepłą wodę do budynków. Ważne jest, aby tego typu urządzenie było wykonane z materiałów najwyższej jakości, aby użytkownicy byli zabezpieczeni i mieli idealne warunki podczas korzystania z ciepłej wody.
Ponadto, jeżeli chodzi o pompy ciepła dostarczające ciepło do budynków, najlepszym rozwiązaniem jest wymiennik lutowany ze stali nierdzewnej. Pozwala to na dłuższe korzystanie z niektórych rozwiązań bez konieczności wymiany całego systemu wkrótce po instalacji.
Zadaniem wymienników ciepła jest efektywne przekazywanie ciepła z medium wewnętrznego urządzenia do środowiska zewnętrznego. Proces ten można wykorzystać do ogrzewania wody lub pomieszczeń wewnątrz budynków.
Pompa ciepła przepuszcza powietrze z pomieszczenia przez wymiennik ciepła, gdzie jego temperatura jest podnoszona do wartości ustawionej przez użytkownika. W związku z tym, powietrze wychodzące ma wyższą temperaturę niż powietrze przychodzące. Czynnik w wymienniku ciepła traci chwilowo trochę ciepła, ale szybko jest ono ponownie gromadzone i wykorzystywane do ogrzewania kolejnych partii powietrza.
Podobnie działa ogrzewanie wody doprowadzanej do budynków znajdujących się w wymiennikach ciepła. W tym przypadku należy przepuścić wodę przez wymiennik, aby w razie potrzeby podnieść jej temperaturę. Gdy osiągnie ona odpowiednią wartość, należy wypompować gorącą wodę i zastąpić ją nową, chłodniejszą.
Jeżeli szukają Państwo oszczędności energii przy ogrzewaniu domu lub biura, warto rozważyć płytowy wymiennik ciepła. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć ciepłą wodę, a jednocześnie oszczędzać energię.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach