Nie znaleziono produktu "" dla ustawionych filtrów. Czy chcesz przeszukać w całym katalogu?
Nie ma wątpliwości, że transport ścieków z budynków mieszkalnych, handlowych lub przemysłowych do oczyszczalni lub do rurociągów kanalizacyjnych wymaga odpowiednich systemów hydraulicznych. Rozwiązania tego typu, jak kanalizacja grawitacyjna, muszą zapewniać bezpieczeństwo i trwałość instalacji, a jednocześnie być łatwe w montażu. Kanalizacja grawitacyjna jest najczęściej stosowana do transportu zarówno wody deszczowej, jak i ścieków sanitarnych. Rury, z którymi pracujemy przy tego typu instalacjach to przede wszystkim rury z PVC-u, PP i PEHD, które mają gładkie lub strukturalne ścianki. Należy również zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych na Euroterm24 złączek zaciskowych oraz rur o różnej średnicy. Dostępna jest m.in. rura kanalizacyjna 150, rura kanalizacyjna 200, rura kanalizacyjna 250.
Dostępne na rynku systemy kanalizacyjne mają odpowiednie właściwości do szybkiego, długotrwałego i szczelnego montażu instalacji zewnętrznych. Systemy te są najczęściej oferowane są jako kompleksowe systemy kanalizacyjne, które obejmują nie tylko rury, ale także kształtki i przyłącza (w różnych średnicach). Dzisiejsze systemy kanalizacyjne są o wiele łatwiejsze do zainstalowania z dużą precyzją. Są również lekkie, więc można układać całe odcinki w niemal każdych warunkach. Ponadto fabrycznie montowane są uszczelki, a powstałe połączenia są zawsze szczelne i trwałe. Uzupełnieniem systemy kanalizacyjnego są także studzienki inspekcyjne, które występują w różnych średnicach, od 200 do nawet 1000 mm. Należy również pamiętać, że wymagana jest wysoka integralność strukturalna rur. Innymi słowy, przy założeniu, że spełnione są wymagania dotyczące posadowienia i instalacji oraz w normalnych warunkach gruntowo-wodnych, przy obciążeniach statycznych od gruntu zasypowego i obciążeniach dynamicznych od ruchu drogowego zapewniają one odpowiednią wytrzymałość konstrukcyjną. Każda część systemu kanalizacyjnego jest zaprojektowana tak, aby była odporna na uszkodzenia spowodowane chemikaliami stanowiącymi medium oraz czynnikami zewnętrznymi.
Rury kanalizacyjne występują w wielu wariantach i średnicach przekroju, które powinno się dobierać pod kątem pożądanej przepustowości instalacji. Rura kanalizacyjna zewnętrzna jest inna od tej montowanej w budynku, czyli rury wewnętrznej. Musi być solidna i wytrzymała nie tylko na korozję czy ciśnienie wody, ale także na wysokie temperatury i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego ma grubsze ścianki i sztywniejszą konstrukcję. Każda rura kanalizacyjna przeznaczona do instalacji na zewnątrz jest malowana na pomarańczowo, aby można ją było łatwo rozpoznać podczas wykopów ziemnych.
Rury kanalizacyjne mają też gładką powierzchnię, która zapobiega rozwojowi bakterii i mikroorganizmów. Są również odporne na osadzanie się osadów wewnątrz, zapewniając dobry przepływ. Niski współczynnikowi chropowatości bezwzględnej jest charakterystyczny dla rur termoplastycznych i utrzymuje sią nawet po wielu latach użytkowania. Rury betonowe lub żeliwne nie mogą się pochwalić takimi parametrami.
Na rynku można nabyć rury kanalizacyjne zewnętrzne w zakresie średnic od 110 mm do 500 mm. Przy czym najpopularniejsze są rury kanalizacyjne 150, rury kanalizacyjne 200 i rury kanalizacyjne 250. Dostępne klasy to 4 kN/m2, 8 kN/m2 i 12k N/m2. Ważną rolę w procesie doboru odpowiednich rur kanalizacyjnych odgrywają również uszczelki. Często są olejoodporne i mają pierścień z polipropylenu z włóknem szklanym. Jest on na stałe zamocowany w kielichu rury.
Rury kanalizacyjne wykonane z tworzyw sztucznych są w chwili obecnej najpopularniejszym rozwiązaniem. Te zewnętrzne są wykonane w kolorze pomarańczowym. W ramach tej grupy można jednak dokonać bardziej szczegółowej klasyfikacji i podzielić rury kanalizacyjne na następujące rodzaje:
Na rynku oferowane są zewnętrzne rury kanalizacyjne o konstrukcji dwuściennej, które charakteryzują się dużą sztywnością obwodową. Pojedyncze elementy o średnicach DN/ID 100-800 mm można kupić oddzielnie. Rozwiązania tego typu są stosowane w regionach o dużych obciążeniach statycznych i dynamicznych. Dotyczy to na przykład pasów autostrad i innych dróg, a także parkingów, w tym dla samochodów ciężarowych. Takie rury mogą być również stosowane pod nasypami kolejowymi, w miejscach, gdzie występują szkody górnicze oraz pod lotniskami.
Kolejny rodzajem są zewnętrzne rury kanalizacyjne z litej ścianki PCV o klasie sztywności obwodowej SN8, SN4 lub SN2 w zależności od warunków obciążenia. Zapewniają one możliwość elastycznego tworzenia sieci o różnych stopniach rozszerzalności i łączeniu ich z systemami wykonanymi z innych materiałów. Najczęściej spotykany zakres średnic to DN/OD 110-500 mm, a w śród nich największą popularnością cieszą się rura kanalizacyjna 150, rura kanalizacyjna 200 i rura kanalizacyjna 250.
W budownictwie jednorodzinnym i w zabudowie bliźniaczej rury PVC ze spienionym rdzeniem są często stosowane do przyłączy kanalizacyjnych do domów jednorodzinnych i uzbrajaniu działek. Rury ze spienionym rdzeniem mogą być również stosowane pod powierzchnią w miejscach o dużym natężeniu ruchu, a w niektórych przypadkach mogą być wykorzystywane jako instalacje podłogowe.
Do instalacji systemu kanalizacyjnego niezbędne jest zastosowanie odpowiednich rur i akcesoriów. W nowoczesnych systemach kanalizacyjnych szeroko stosowane są rury kanalizacyjne 150 wykonane z PCV, które są proste w montażu i odporne na działanie płynów chemicznych, smarów i silnych detergentów. Rury kanalizacyjne z PCV są nie tylko trwałe, ale również bezpieczne, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości materiałów i spełniają lub przekraczają wszystkie istotne normy branżowe. Najbardziej popularną rurą wśród naszych klientów jest rura kanalizacyjna 150 oraz rura kanalizacyjna 200, dlatego dbamy o to, aby mieli oni duży wybór tego asortymentu.
Do wykonania instalacji kanalizacyjnej potrzebne są nie tylko rury kanalizacyjne. Potrzebne będą również odpowiednie złączki, kolana i trójniki. Mamy szeroki wybór produktów niezbędnych do sprawnego podłączenia instalacji dla naszych klientów.
Oferujemy produkty od renomowanych producentów takich jak Magnaplast czy Rehau. Jednym z typowych rozwiązań jest rura kanalizacyjna 200. Zapewniamy szeroki wybór zarówno samych rur o tej średnicy, jak i odpowiednich akcesoriów. Podobnie kompleksowo można dobrać cały system do rury kanalizacyjnej 150 i rury kanalizacyjnej 250.
Na wysoką jakość, oferowanych przez nasz sklep zewnętrznych rur kanalizacyjnych, wpływa zarówno standard zastosowanych do produkcji materiałów i odpowiednio dobranych surowców jak również właściwy system uszczelnienia zapewniający wysoką odporność chemiczną i minimalizację ryzyka powstania nieszczelności. Ofertowane rury kanalizacyjne zewnętrzne nie ulegają awarii nawet przy długotrwałym użytkowaniu, bez przeprowadzania konserwacji. Ważną ich cechą jest możliwość połączenia z instalacjami wykonanymi z innych surowców. Przykładowo możliwe jest połączenie instalacji w materiale PVC-U z instalacjami wyprodukowanymi z użyciem takich materiałów jak PE, PP-B, żeliwo czy beton.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach