Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Nasi klienci często pytają jaki kocioł do instalacji grzewczej wybrać by w domu było zawsze ciepło, urządzenie działało bez szwanku i gwarantowało bezpieczeństwo użytkowania? Specjaliści z branży niemal jednogłośnie odpowiadają, że jednym z liderów wśród urządzeń grzewczych spełniających wymienione kryteria, są kotły elektryczne.
Kocioł elektryczny to doskonała i niezawodna alternatywa dla kotłów na paliwo stałe i gazowe. Zapewnia wysoką wydajność, niską awaryjność i niezwykły komfort użytkowania. Sprawność urządzenia na poziomie 99,4% gwarantuje energooszczędną eksploatację systemu grzewczego. A sama konstrukcja i sposób działania urządzenia pozwala wyeliminować ryzyko zaczadzenia, zatrucia ulatniającym się gazem lub wybuchu pożaru. Zasada działania kotłów elektrycznych jest bardzo prosta: znajdująca się wewnątrz kotła grzałka, stopniowo podnosi temperaturę wody, która kolejno rozprowadzana jest po instalacji.
Rodzaje kotłów elektrycznych
Kotły elektryczne, podobnie jak inne rozwiązania wykorzystywane do ogrzewania domu podzielić można na dwie grupy. Pierwsza, to — kotły elektryczne jednofunkcyjne, które wykorzystywane są do ogrzewania, druga — kotły elektryczne dwufunkcyjne, które obok ogrzewania wnętrza dodatkowo podgrzewają ciepłą wodę użytkową.
Kocioł elektryczny dwufunkcyjny
Kocioł dwufunkcyjny jest urządzeniem, które do podgrzania wody użytkowej nie wymaga żadnego dodatkowego zewnętrznego podgrzewacza — zasobnika — pojemnościowego. Woda użytkowa jest podgrzewana dokładnie w chwili jej rzeczywistego poboru, bez wcześniejszego gromadzenia i przechowywania. W momencie uruchomienia kranu kocioł elektryczny dwufunkcyjny włącza się na podstawie przepływu odnotowanego przez czujnik. Zimna woda, która przepływa przez płytowy wymiennik ciepła, jest w nim podgrzewana, a następnie trafia wprost do kranu.
Kocioł elektryczny jednofunkcyjny
Kocioł elektryczny jednofunkcyjny to urządzenia, które do podgrzania wody użytkowej potrzebuje podłączenia do zewnętrznego zasobnika — podgrzewacza. Jego działanie różni się od tego wykorzystywanego przez kotły dwufunkcyjne. Piec jednofunkcyjny nie działa na zasadzie przepływu, lecz współpracuje z wężownicą zasobnika. To ona jest odpowiedzialna za wymianę ciepła i nagrzewanie wody zgromadzonej w zbiorniku. W kotłach elektrycznych dwufunkcyjnych woda podgrzewana jest cyklicznie. Zadaniem kotła jest utrzymanie stałej temperatury wody w zbiorniku.
Kiedy warto wybrać kocioł elektryczny CO?
Kocioł elektryczny to urządzenie oceniane przez specjalistów jako bezproblemowe w użytkowaniu i wygodnym w obsłudze. Wbudowany system automatycznego sterowania sprawia, że piec elektryczny działa niemal samoczynnie. Sterownik pogodowy sprawia, że kocioł automatycznie reaguje na zmianę temperatury zewnętrznej i dostosowuje do niej swoje działanie, to z kolei zapewnia najbardziej energooszczędną eksploatację.
Coraz więcej urządzeń, zwłaszcza tych nowszej generacji, posiada moduł internetowy, umożliwiający zdalne sterowanie kotłem elektrycznym z dowolnego miejsca w domu i poza nim.
System grzewczy wykorzystujący energię elektryczną to nie tylko ergonomia użytkowania, ale również ogromna oszczędność czasu. Posiadanie kotła eklektycznego, eliminuje konieczność ręcznego dokładania opału i czasochłonnego czyszczenia paleniska. W tym zakresie kocioł elektryczny to doskonały wybór dla osób, które cenią swój czas i stawiają na funkcjonalność.
Piec elektryczny do ogrzewania podłogowego, grzejników i paneli fotowoltaicznych
Warto wiedzieć, że działanie pieca elektrycznego może być naprawdę wszechstronne. W przeciwieństwie do od pomp ciepła może on współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i tradycyjnymi grzejnikami. Kotły elektryczne doskonale współpracują również z panelami fotowoltaicznymi, co pozwala obniżyć rachunki za prąd właściwie do minimum.
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania - w zgodzie z naturą
Wszystkie kotły elektryczne to urządzenia w pełni ekologiczne. Ich działanie nie szkodzi środowisku i nie zanieczyszcza powietrza. Kotły elektryczne to urządzenia całkowicie bezemisyjne. W przeciwieństwie do kotłów stałopalnych wykorzystujących do działania paliwa stałe, piece elektryczne nie wytwarzają zanieczyszczeń, które mogłyby przedostawać się do atmosfery. Stawiając na energooszczędną eksploatację kotła eklektycznego, chronisz środowisko i wspierasz ekologię.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach