Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Ciepło, które gromadzi się poza strefą przebywania ludzi (około 2 metrów) w budynkach z wysokim stropem, jest eliminowane za pomocą destratyfikacji. Jest to szczególnie istotne w konstrukcjach o wysokości 5 metrów i więcej, ponieważ ciepło ucieka ku górze i przestaje być dostępne dla osób przebywających w pomieszczeniu.
Urządzenia, które mieszają powietrze to skuteczny sposób na oszczędzanie na ogrzewaniu. Jest to szczególnie korzystne przy pomieszczeniach o znacznej kubaturze takich jak hale produkcyjne, czy magazyny. Takie rozwiązanie wpływa bowiem nie tylko na wysokość rachunków ale również na to, jak komfortowo czują się ludzie w danym pomieszczeniu.
Typowym zjawiskiem w każdym pomieszczeniu jest unoszenie się ciepłego powietrza do góry. Widzimy to w domowych systemach grzewczych, jednak efekty nie są tak wyraźne. Trudność stanowią budynki wysokie. Ogrzanie strefy przebywania ludzi do poziomu komfortowego oznacza duże wydatki energetyczne na ogrzewanie oraz znaczne straty ciepła przez dach i wznoszenie się najcieplejszych mas do sufitu. Im większa jest wysokość pomieszczenia, tym straty ciepła będą większe. Destratyfikatory skutecznie przeciwdziałają temu efektowi.
Zastosowanie destratyfikatorów wyrównuje temperaturę w pomieszczeniu, ponieważ urządzenie kieruje ciepłe powietrze z najwyższych rejonów z powrotem do strefy przebywania ludzi, minimalizując straty ciepła wynikające z przenikania ciepła przez dach. Gdy powietrze jest zatrzymywane w dolnych strefach, pozwala to zaoszczędzić energię, ponieważ system grzewczy jest mniej aktywny. Jednocześnie należy pamiętać, że destratyfikatory same w sobie nie dostarczają ciepła, są jedynie uzupełnieniem konwencjonalnego systemu grzewczego, np. nagrzewnic wodnych.
Destratyfikatory montuje się pod sufitem pomieszczeń, których wysokość przekracza 5 metrów, dlatego często umieszcza się je w takich miejscach jak:
Podstawową funkcją izolacji od strat ciepła jest zmniejszenie wahań temperatury w gradiencie pionowym. Dotyczy to zarówno sezonu grzewczego, jak i klimatyzacyjnego, kiedy ucieczka ciepła przez dach jest również równoważona.
Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że izolacja stropu i dachu ma kluczowe znaczenie, nawet w przypadku najbardziej przemyślanej instalacji z użyciem destratyfikatorów.
Wentylator i silnik to dwa najważniejsze elementy destratyfikatora. Wentylator jest zbudowany jest łopatek lub dysz kierunkowych zapewniających optymalną cyrkulację mas powietrza. Całość umieszczona jest w obudowie, która zazwyczaj przypomina nagrzewnicą.
Zgodnie z zapewnieniami producentów urządzenia te są niezwykle ciche, dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu specjalnych silników.
Destratyfikatory nie są przeznaczone do stosowania zamiast urządzeń grzewczych. Ich zadaniem jest wyłącznie wspomaganie istniejącego sposobu ogrzewania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Są szczególnie cenne przy ogrzewaniu konwekcyjnym, ponieważ ich obecność sprawia, że taki system jest możliwy do wykonania.
Zwykle wspomagają one nadmuch ciepła z nagrzewnic, ale mogą być również wykorzystywane niezależnie od systemu grzewczego. Mieszczące sufitowe znacznych rozmiarów, które wytwarzają podmuchy niczym naturalny wiatr, zapewniając przyjemne uczucie obniżenia temperatury i orzeźwienia podczas upałów. W sprzedaży można spotkać także urządzenia grzewczo-wentylacyjne z opcja destratyfikacji.
Obecnie tego typu instalacje działają wydajnie, ponieważ standardowo są w nich już obecne elementy sterujące i monitorujące. Tak jest również w tym przypadku. Zazwyczaj działanie destratyfikatora jest powiązane z elementem grzewczym. System czujników temperatury w strefie przebywania ludzi i pod dachem jest dodatkowym elementem spajającym taki system. Istotnym elementem jest tu też kontrola przepływu powietrza, dzięki czemu osoby będące w pomieszczeniu nie są narażone na takie nieprzyjemności jak przeciąg.
Miejsce, w którym zostanie zainstalowane urządzenie destratyfikacyjne, jest zwykle wybierane gdzieś w okolicach 2/3 maksymalnej wysokości pomieszczenia. Ich rozmieszczenie musi być równomierne i uwzględniać wielkość i kształt elementów nawiewnych.
Idealną opcją jest równomierne rozmieszczenie wentylatorów w całym pomieszczeniu. Aby to zrobić, powinniśmy podzielić przestrzeń na jak najwięcej równych kwadrantów zgodnie z liczbą przewidywanych wentylatorów. Każdy czworokąt powinien mieć jeden wentylator umieszczony w środku. Niektóre z wentylatorów powinny zostać umieszczone w kalenicy (najwyższym punkcie pomieszczenia), żeby wyeliminować ryzyko tworzenia się poduszek powietrznych.
Najprostszą zasadą doboru jest stosowanie 1 destryfikatora na każde 150-300 m2 powierzchni, w zależności od wysokości zawieszenia i rodzaju wentylatora, lub przeliczenie ilości jednostek w stosunku do zalecanego współczynnika cyrkulacji powietrza.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach