Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Niezależnie od rodzaju wykorzystanego gazu, gazowe podgrzewacze pojemnościowe wody są sprawdzoną, tanią i popularną metodą zapewnienia ciepłej wody w budynkach mieszkalnych. Wykorzystywane są najczęściej w domach jednorodzinnych, do których nie została podłączona, z różnych przyczyn, ciepła wody z sieci. Terma gazowa podgrzewa wodę i przechowuje ją w swoim dużym zbiorniku. Metoda ta pozwala na wykorzystanie podgrzanej wody w różnych punktach użytkowych w tym samym czasie. Temperatura magazynowanej wody w zbiorniku podgrzewacza utrzymywana jest na stałym poziomie regulowanym za pomocą termostatu.
Podgrzewacz gazowy pojemnościowy włącza się automatycznie po osiągnięciu progu temperaturowego i podgrzewa wodę. Poprawia to komfort podczas korzystania z ciepłej wody ale zwiększa też zużycie gazu w stosunku do ogrzewaczy przepływowych. Dlatego podgrzewacze pojemnościowe są zalecane dla domów lub mieszkań o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę.
Warto też zauważyć, że zajmują one sporo miejsca i mają znaczną masę. Im więcej ciepłej wody muszą wytworzyć, tym muszą być większe i cięższe. Wybierając podgrzewacz, należy wziąć pod uwagę jego pojemność. Zależnie od potrzeb domowników, woda z podgrzewacza powinna wystarczyć na jedną lub dwie kąpiele.
Urządzenia zasilane gazem są całkowicie bezpieczne, o ile są odpowiednio konserwowane. Powinno się na przykład przeprowadzać regularne kontrole gazownicze, aby upewnić się, że podgrzewacz działa prawidłowo. Należy również wziąć pod uwagę wentylację pomieszczenia, w którym będzie zainstalowany podgrzewacz gazowy pojemnościowy i upewnić się, że spaliny są odprowadzane na zewnątrz.
Ponadto urządzenia te powinny być instalowane w miejscach, w których nie przebywają stale ludzie, takich jak łazienki, kuchnie lub jeśli mówimy o modelach o dużej pojemności - specjalne pomieszczenia techniczne. Mówi się, że podgrzewacz powinien być zamontowany jak najbliżej punktów czerpalnych, ponieważ skraca to czas, jaki musi pokonać podgrzana woda. Wpływa to tym samym na wydajność urządzenia i komfort codziennego użytkowania instalacji. Podczas codziennej eksploatacji podgrzewacze pracują dość cicho i nie są zbyt uciążliwe, jednak jak już zostało wspomniane pomieszczenie nie może być przewidziane do stałej obecności ludzi i powinno mieć wysokość nie mniejszą niż dwa metry i dwadzieścia centymetrów.
Choć gazowe podgrzewacze wody nie są z reguły pierwszym wyborem przy budowie nowych domów, to jednak są często stosowane w mieszkaniach i starszych budynkach jednorodzinnych. Mimo wielu błędnych przekonań dotyczących codziennego użytkowania tego sprzętu, jest on zarówno bezpieczny, jak i wydajny.
Gazowe podgrzewacze wody są uniwersalne. Ta ich zaleta powoduje, że wystarczy dopływ wody z wodociągów lub własne ujęcie z zainstalowanym hydroforem oraz instalacja gazowa, aby szybko i skutecznie podnieść temperaturę bieżącej wody. Jeśli urządzenia są odpowiednio konserwowane i okresowo poddawane przeglądom gazowym, będą służyć długi czas.
Kolejną zaletą term gazowych jest ich niski koszt eksploatacji i wydajność. Można je wykorzystać w mieszkaniach lub domach z kilkoma kranami, ponieważ nie wymagają włączania i wyłączania jak modele elektryczne. Urządzenie o odpowiedniej mocy i pojemności będzie w stanie podgrzać tyle wody, aby każdy kran miał odpowiednie ciśnienie i temperaturę. Podgrzewanie wody za pomocą urządzeń elektrycznych kosztuje znacznie więcej niż przy użyciu gazu ziemnego. Z drugiej strony, gazowy podgrzewacz wody jest droższym jednorazowym zakupem niż zakup alternatywnego urządzenia, które działa na prąd. Mimo to, po uwzględnieniu zużycia gazu i kosztów, staje się on bardziej opłacalną technologią.
Dzięki posiadaniu zbiornika pojemnościowy podgrzewacz wody to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują w krótkim czasie sporej ilości ciepłej wody o ustabilizowanej temperaturze. Z tego też powodu świetnie nadają się do domów czy mieszkań o dużej liczbie punktów poboru wody - ich wydajność niejednokrotnie pozwala na obsłużenie nawet wszystkich kranów jednocześnie.
Istotną zaletą jest również duża dostępność pojemnościowych podgrzewaczy wody na naszym sklepie internetowym. Znajdziesz u nas produkty o różnej pojemności w różnym przedziale cenowym, co pozwoli Ci znaleźć taki, który będzie najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.
Z uwagi na ilość modeli tych urządzeń warto wybrać dopasowane do swoich preferencji atestowane termy gazowe w wersji pojemnościowej. Dodatkowymi atutami tych produktów dostępnych na stronie Euroterm24.pl, są:
Przy zakupie zwróć uwagę na zabezpieczenia producenta, które są kluczowe przy codziennym użytkowaniu gazowego podgrzewacza wody. Terma gazowa powinna zawierać mechanizmy zabezpieczające przed niezamierzonym zgaszeniem płomienia, przegrzaniem wymiennika oraz cofnięciem się spalin do pomieszczenia. Kolejnym istotnym elementem jest układ zapłonowy. Najpopularniejsze są akumulatorowe, które pozwalają na łatwe użytkowanie ale powodują konieczność regularnej wymiany baterii - przeważnie R19 - oraz monitorowania poziomu ich naładowania. Jest to dodatkowy obowiązek, ale ogrzewacz zapali się np. podczas przerwy w dostawie prądu. Niektóre modele zakładają z kolei stałe podłączenie do sieci elektrycznej. To zdecydowanie bardziej komfortowy system, który jest znacznie oszczędniejszy w eksploatacji nawet przy częstym włączaniu podgrzewacza.
Pojemnościowy gazowy podgrzewacz wody to rodzaj podgrzewacza wody, który utrzymuje zadaną temperaturę poprzez przechowywanie podgrzanej wody w osobnym zbiorniku. Woda przechowywana jest w izolowanym pojemniku z kilkucentymetrową warstwą wełny krystalicznej, poliuretanu lub styropianu. Dzięki dobrej izolacji zmniejszone zostają straty nagromadzonej energii cieplnej. Ważnym podzespołem urządzenia jest również termostat, który jest odpowiedzialny za włączanie podgrzewania wody, w momencie spadku jej temperatury.
Stal nierdzewna, ocynkowana lub emaliowana to z kolei odpowiedni materiały na zbiornik, w którym magazynowana jest woda. W celu ochrony przed korozją producenci podgrzewaczy wyposażają je również w anodę aluminiową lub magnezową. Ten element zapewnia, że cały system może służyć przez długi czas, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. W ramach konserwacji należy sprawdzać regularnie stopień zużycia anody i dokonywać jej wymiany co 3-4 lata. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ magnez w anodzie szybciej reaguje z tlenem niż powierzchnia zbiornika. Pozwala to w porę zareagować na korozję zbiornika. Jednak uszkodzona anoda nie spełnia już skutecznie swojej funkcji i wówczas pojemnościowy podgrzewacz wody może nagle odmówić posłuszeństwa, pozostawiając Cię bez ciepłej wody.
Na początek zorientuj się, ile wody potrzebuje Twój dom. Jest to uzależnione od wielkości domu, liczby przebywających w nim osób oraz liczby obsługiwanych urządzeń łazienkowych. Wpływ mają również codzienne nawyki domowników w zakresie sposobu korzystania z wody. Wszystkie te elementy decydują o docelowej pojemności termy gazowej. Dla przykładu podgrzewacz wody o pojemności do 15 litrów, sprawdzi się w sytuacjach, gdy chcemy, aby ciepła woda docierała tylko w jedno miejsce, np. do zlewu lub umywalki. Kiedy jednak potrzebujemy podłączyć go do wielu kranów należy rozważyć ten o większej pojemności. Podobnie jest w sytuacji gdy ma on zasilać łazienkę, w której zużywa się zazwyczaj znaczne ilości wody. Takie urządzenie o pojemności 50 litrów zaspokoi wówczas potrzeby jednej osoby regularnie korzystającej z łazienki.
Lata doświadczenie w branży sanitarnej i grzewczej nauczyło nas, że kluczowe jest zwracanie uwagi na szczegóły dotyczące oferowane sprzętu. Dlatego postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów. Na naszym sklepie znajdziesz wysokiej klasy termy gazowe takich marek jak Termica, czy Ariston.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach