Nie znaleziono produktu "" dla ustawionych filtrów. Czy chcesz przeszukać w całym katalogu?
Aranżując łazienkę powinniśmy się zastanowić nad funkcjonalnością i względami estetycznymi w tym pomieszczeniu. Dlatego warto przy wyposażaniu łazienki poświęcić czas na dobór odpowiedniego systemu spłukującego. Decyzje o wyborze rodzaju stelaża, przycisku, rodzaju dolnopłuku oraz niezbędnych akcesorii, będą miały wpływ zarówno na wygodę użytkowania wnętrza jak i przyczynią się do podkreślenia stylu w jakim utrzymana jest aranżacja łazienki.
Bardzo praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym utrzymanie czystości w łazience, jest stelaż podtynkowy. Jego zastosowania powoduje, że bakterie i wirusy nie namnażają się na zbiorniku spłuczki, która jest ukryta w zabudowie podtynkowej. Bogata oferta sklepu Euroterm24.pl pozwala naszym klientom znaleźć stelaż podtynkowy dopasowany do ich potrzeb. Przy wyborze stelaża warto wziąć pod uwagę produkty firm, które specjalizują się w produkcji stelaży podtynkowych, a nie oferują tego typu asortyment tylko jako poszerzenie swojej oferty. W produkcji stelaży specjalizują się takie firmy jak Geberit, Grohe, czy Viega. U nas kupisz systemy do zabudowy ciężkiej i lekkiej.
Stelaż podtynkowy do zabudowy ciężkiej, zwanej również mokrą, umieszcza się w ścianie. Należy w tym celu wykuć otwór, zainstalować składowe stelaża i na koniec zamurować tą konstrukcję. Rozwiązanie to jest bardzo pracochłonne, jednak jest korzystne w niewielkich łazienkach, przy których trzeba rozsądnie gospodarować niewielką powierzchnią. Stelaż tego typu jest montowany do ściany lub przygotowanej wnęce w ścianie. Niektóre stelaże do zabudowy ciężkiej są wyposażone w mocną ramę lub są pokryte gęstą obudową ze styropianu. Należy pamiętać, że nie można ich bezpośrednio obciążać urządzeniami sanitarnymi. Wymagają przed oddaniem do użytkowania obmurowania. Nadaje to całej konstrukcji wytrzymałość, która umożliwia utrzymanie urządzeń sanitarnych wraz z obciążeniem.
Stelaż do zabudowy lekkiej, nazywany również zabudową suchą, cechuje dużo prostszy montaż. Rama stelaża przytwierdzana jest do podłogi i ściany lub do samej podłogi oraz zabudowana dołączonymi do zestawu profilami, specjalnymi wspornikami oraz niezbędnymi elementami montażowymi. Spłuczkę zabezpiecza się przeważnie warstwą styropianu, w celu możliwie najlepszego wyciszenie dźwięku wypełniania zbiornika i eliminowania skraplania pary wodnej na zewnętrznych ściankach konstrukcji. Na stelażach do bidetu i umywalki znajdują się dodatkowo gniazda do podłączenia przewodów z zimną i ciepłą wodą. Po zabudowie stelaża do WC, możliwość dostępu do elementów wewnątrz jest jedynie przez niewielki otwór rewizyjny umieszczony pod przyciskiem spłukującym.
Przykładem stelaża do zabudowy suchej jest stelaż do WC podtynkowy do suchej zabudowy marki Alcaplast. Produkt zasługuje na rekomendacje ze względu na opinie zadowolonych klientów i godnego zaufania producenta, czyli Czeską firmę Alcaplast zaliczaną do największych producentów techniki sanitarnej w Europie Środkowej oraz Wschodniej. Najbardziej typowe stelaże mają wysokość 112 cm i szerokość 50 cm.
W naszej ofercie klienci znajdą również szereg nietypowych rozwiązań dopasowanych do szczególnych warunków użytkowania. Wśród takich niestandardowych stelaży możemy wyróżnić kilka podstawowych grup:
Tego typu stelaże podtynkowe są dostępne w rozmiarach 82 cm i 90 cm. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam gdzie stelaż standardowy się nie mieści. Warto zaznaczyć, że większość tego typu stelaży ma możliwość montażu przycisku również od góry, gdyż otwarta deska WC może przykrywać przycisk zamontowany od przodu.
Różnią się one grubością od standardowych stelaży podtynkowych. Standardowy stelaż ma ok. 15 cm grubości, a wraz z płytą gipsową, płytkami i wartstwą kleju taki stelaż może odstawać od ściany nawet o 20 cm. Dla porównania grubość samego stelaża slim to jedynie 8 cm. W ten sposób zyskujemy parę centymetrów, które są szczególnie cenne w małych łazienkach. Minusem jest cena takiego rozwiązania. Stelaże tego typu są droższe od tych o typowych wymiarach.
Cechuje je wzmocniona i poszerzona konstrukcja. Dzięki temu można do nich zamontować poręcze dla osób niepełnosprawnych.
Zasadniczo właściwy dobór stelaża warto zacząć od przycisku, a następnie dobrać do niego kompatybilny stelaż. Po pierwsze dlatego, że przycisk jest jedynym widocznym elementem zabudowy, a po drugie może się okazać, że do wybranego stelaża nie będą pasowały wszystkie przyciski i ograniczymy sobie wybór w pierwszym kroku decydując się na określony model stelaża. W przypadku przycisków możemy dokonać wyboru z pośród wielu wzorów, kształtów, kolorów dostępnych na stronie Euroterm24.pl. Najprostsze i coraz rzadziej spotykane są jednofunkcyjne przyciski spłukujące. Pozwalają one na spłukanie miski WC określoną ilością wody (zwykle od 5 do 7 litrów). Jednak na szczególną uwagę zasługują przyciski dwufunkcyjne do spłuczki. Umożliwiają spłukiwanie toalety zróżnicowaną ilością wody, w zależności od potrzeb. Jest to zarówno wygoda, jak i też przemyślana metoda na zmniejszenie zużycia wody. Najpopularniejsze modele przycisków i kompatybilnych z nimi spłuczek pozwalają używać na pojedyncze spłukanie od 3 do 4,5 litra przy małym i 6 do 9 litrów przy dużym spłukaniu. Najpopularniejsze modele przycisków wykonane są z wytrzymałego tworzywa ABS, które posiada zarówno walory estetyczne, jak i charakteryzuje się niską cenę. Dzięki temu nie ma problemu z nabyciem markowego i sprawdzonego produktu za kilkadziesiąt złotych. Alternatywą w luksusowo urządzonych łazienkach są przyciski spłukujące do WC wykonane z chromowanej stali i szkła hartowanego. Cechuje je nieco większej trwałość i niewątpliwe walory estetyczne ale jednocześnie wyróżnia je też wyższa cena.
Dokonując wyboru systemu spłukującego należy wziąć pod uwagę szereg zmiennych, takich jak okres gwarancji, liczba przyłączy wody, tryb spłukiwania, itd. Warto jednak pamiętać również o elementach dodatkowych dostępnych w komplecie, które w przeciwnym razie trzeba będzie kupić osobno. Na szczęście na stronie Euroterm24.pl dostępny jest szeroki wybór akcesorii do systemów spłukujących. Dzięki temu możemy zarówno dokupić osprzęt, który nie jest dostarczany wraz z systemem spłukującym, jak i wymienić części, jeżeli po latach użytkowania, któryś z elementów ulegnie awarii.
Znajdziesz u nas m.in.:
Wśród produktów znajdziesz zarówno akcesoria dedykowane do montażu w systemach znanych marek, na przykład Geberit, Koło czy Grohe, jak i części uniwersalne do stosowania w instalacjach od różnych producentów.
Dolnopłuki to powszechne rozwiązanie, które można znaleźć w wielu łazienkach. Obecnie większość modeli nie zajmuje dużo miejsca i jednocześnie może pełnić funkcje ozdobne w łazience. Najprościej można ten typ systemu spłukującego zdefiniować jako oddzielną spłuczką umieszczoną tuż powyżej muszli klozetowej. Z tym, że nie należy mylić jej z kompaktem, ponieważ jest to osobna konstrukcja. Sam mechanizm działania jest dość skomplikowany. Naciśnięcie przycisku powoduje podniesienie korka i wylanie wody. Gdy poziom wody obniża się, korek powoli opada na dno. Specjalna prowadnica utrzymuje go w miejscu. Jednocześnie otwiera się zawór wpustowy. Zawór ten jest zamykany przez podniesienie pływaka. Zawór wpustowy i spust nie są ze sobą połączone, co ułatwia ich naprawę w razie wystąpienia problemu. Na przykład nagromadzenie się kamienia może spowodować awarię jednego z nich.
Najbardziej popularnym wariantem dolnopłuków dostępnych na Euroterm24.pl, są dolnopłuki klasyczne. Jest to najbardziej znana konstrukcja, którą cechuje duża pojemność, szerokość większa od szerokości miski ustępowej oraz system mocowania na jednej ścianie.
Wyróżniamy także inne, rzadziej spotykane rodzaje dolnopłuków:
Konstrukcja większości dolnopłuków jest odlewana z polipropylenu, materiału, kt&oa
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach