Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających Twoje oczekiwania. Przeszukaliśmy wszystkie kategorie, oto wyniki:
Jeśli chodzi o budowę domu, jednym z najbardziej kluczowych wyborów, jakich musimy dokonać, jest rodzaj ogrzewania, które będzie wykorzystywane. Wielu właścicieli domów wybiera ogrzewanie olejowe, jeśli ich nieruchomość nie ma dostępu do sieci gazowej. Na rynku dostępne są nowoczesne, w pełni zautomatyzowane kondensacyjne kotły olejowe.
Nowoczesne kondensacyjne kotły olejowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody. W porównaniu do współczesnych kotłów gazowych charakteryzują się mniejszą wilgotnością spalin, co powoduje, że zjawiska kondensacji zachodzą w temperaturze około 47°C, obniżając sprawność instalacji w stosunku do urządzeń gazowych. Niemniej jednak olejowe kotły kondensacyjne wykorzystują ciepło kondensacji do podgrzewania wody. Oznacza to, że niektóre olejowe kotły kondensacyjne osiągają sprawność do 105 procent (co odpowiada wartości opałowej - Hi). Warto jednak zauważyć, że ogrzewanie olejowe jest jedną z najdroższych form ogrzewania domu. Droższe jest tylko ogrzewanie elektryczne.
Obecnie producenci sprzętu grzewczego zapewniają znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i opłacalne rozwiązania w zakresie ogrzewania domu, wśród których warto wspomnieć o pompach ciepłach, których szeroki wybór można znaleźć w naszym sklepie.
Nowoczesne kotły olejowe są opracowywane z wykorzystaniem zasady kondensacji. Zasada działania polega na tym, że spaliny w tych kotłach są schładzane do niskiej temperatury, a para wodna ulega kondensacji, tracąc swoją energię cieplną. Dzięki temu ciepło ze spalin nie ucieka przez przewód kominowy, lecz jest przechwytywane i wykorzystywane do ogrzewania wody w instalacji.
Dzięki wykorzystaniu procesu kondensacji kotły olejowe są bardziej wydajne niż kotły konwencjonalne. W niektórych sytuacjach, kotły olejowe mogą osiągnąć wskaźnik 105% sprawności (Hi). Jest to znaczna oszczędność energii dla kogoś, kto wcześniej używał konwencjonalnego kotła olejowego.
Wymiana tradycyjnego kotła olejowego na nowoczesny opartego na powyższej zasadzie działania może przynieść 15% lub więcej oszczędności na kosztach energii, co na pewno korzystnie wpłynie na zwrot z takiej inwestycji. Co więcej roczne zużycie oleju opałowego w budynkach termomodernizowanych może być zmniejszone nawet o 50%!
Kotły olejowe nie zanieczyszczają środowiska naturalnego o ile nie są wadliwe i funkcjonują prawidłowo. Dzięki nowoczesnym urządzeniom kondensacyjnym paliwo jest całkowicie spalane i nie powstają trujące gazy, które mogą mieć wpływ na jakość powietrza w gospodarstwach domowych. Jest to szczególnie istotne w świetle narastającego w naszym kraju problemu smogu.
Jeśli chcemy dodatkowo zminimalizować wpływ naszej nieruchomości na środowisko, warto rozważyć wybór pompy ciepła zasilanej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Wówczas źródło ciepła nie będzie pochodzić z tradycyjnych paliw (których wydobycie może wpływać na środowisko), ale z energii odnawialnej, która znajduje się w powietrzu, ziemi lub wodzie, a oba urządzenia stworzą samowystarczalny system nie mający wpływu na środowisko naturalne.
Ogrzewanie olejowe to doskonała opcja dla budynków, które nie mają dostępu do sieci gazowej. Jednak przed zakupem kotła olejowego należy wybrać miejsce do przechowywania oleju. Można na przykład zdecydować się zbiornik podziemny, jeśli w domu brakuje wolnej przestrzeni.
Zbiorniki na olej opałowy to bezpieczna i pewna metoda przechowywania oleju opałowego. Ze względu na swoją konstrukcję i użyty materiał (PEHD) są odporne na uszkodzenia, szczelne i wydzielają zapachu magazynowanej substancji. Zbiorniki olejowe są dostępne nawet w niewielkich rozmiarach z możliwością różnych ustawień, co powoduje że sprawdzają się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Rozróżniamy zbiorniki olejowe jednopłaszczowe oraz dwupłaszczowe. Zbiorniki jednopłaszczowe są mniej skuteczne w zapobieganiu wydostawania się oleju do środowiska niż zbiorniki dwupłaszczowe. W związku z tym powinny być ustawione w wannie wychwytującej z odpływem. Zbiorniki jednopłaszczowe posiadają właz inspekcyjny, gwintowany zewnętrznie króciec do napełniania, dwa gwintowane wewnętrznie króćce oraz króciec z zainstalowanym odpowietrznikiem. Warto zaznaczyć, że producenci udzielają nawet 10 letniej gwarancji na szczelność takich zbiorników
Kocioł olejowy najlepiej eksploatować w pomieszczeniu gospodarczym lub kotłowni, w której temperatura nie spada poniżej 10°C.
Kotły olejowe mają kilka zalet. Na przykład, ponieważ olej jest przechowywany w domu, nie są one zależne od paliwa lub energii elektrycznej z sieci. Właściciel kotła olejowego ma pełną kontrolę nad źródłem paliwa i sam decyduje o wyborze dostawcy.
Zatem, jeżeli Twój dom nie jest podłączony do sieci gazowej lub chcesz wymienić stary kocioł olejowy na nowy, ogrzewanie olejowe może być warte rozważenia.
Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach